Drogi Czytelniku,

Mam na imię Kamila Coner-Banaś i mieszkam w Warszawie. Mam duszę artysty i pisanie poezji było moja codziennością w czasach studenckich. Należałam do Klubu Poetów Częstochowskich, występowałam i udzieliłam wywiadu do gazety „Życie Częstochowy”. Oprócz tego jestem miłośniczką powieści kryminalnych Agathy Christie.

Jako studentka marzyłam też, by wyjechać  z rodzinnego miasta i zwiedzać Europę. Po raz pierwszy zrealizowałam swoje plany, gdy udałam się na południe Anglii. Od tamtej pory zakochałam się w podróżach i pragnęłam poznawać wciąż nowe miejsca. Największą przygodą mojego życia był półroczny pobyt na Krecie. Studiowałam w Chania jako uczestniczka programu Socrates-Erasmus. Pokochałam wtedy Grecję od pierwszego wejrzenia i ciągle do niej wracałam.

Zwiedzanie różnych miejsc nie tylko wzbogaca moja osobowość, ale i dodaje odwagi. To dzięki takim wyprawom uczę się tolerancji i szacunku dla różnych kultur. Doceniam bogactwo, które tkwi w odmienności ludzkich postaw. Niewątpliwie wzrosła też moja wrażliwość na piękno.

Kobietaipodroze.pl to blog o moich wspomnieniach, emocjach i wrażeniach z miejsc, które miałam okazję zwiedzić. Charakterystyki miast lub wysp przeplatane są  poetyckimi opisami przyrody.

Celem mojego bloga jest zainspirowanie czytelnika do osobistego poznania przedstawionych przeze mnie miejsc i własnych poszukiwań interesujących obiektów do zwiedzania. Kiedyś z wypiekami na twarzy opowiadałam moim znajomym o swoich wrażeniach z mych wojaży, dziś postanowiłam je opisać i podzielić się z Wami.

Jeszcze jedna ważna informacja  o której muszę wspomnieć to, że jestem mamą uroczej Amelki 🙂

Wszystkie zdjęcia umieszczone na blogu są zrobione wyłącznie moim aparatem.