Zamek Windsor-rezydencja brytyjskich królów

Categories Wielka Brytania

Londyn jest wspaniałym miastem do zwiedzania, rozrywki, jak również kopalnią historii i miejscem pełnym tajemnic. Jednak po całym dniu wśród ulicznego hałasu, tłumu mieszkańców oraz turystów, cudownie jest uciec na chwilę na obrzeża miasta i cieszyć się spokojem .

Miasteczko, które krótko opiszę spodobało mi się ze względu na dużą ilość zieleni, czystość, atmosferę  przesiąkniętą spokojem i zamek, który doskonale wkomponowywał się  w otoczenie.

Zamek królewski w mieście Windsor, w hrabstwie Berkshire, jest rezydencją królów angielskich od 1110 roku i jest największym, najstarszym zamieszkiwanym tego typu obiektem  na świecie. To również  jedna z głównych rezydencji brytyjskich monarchów. Królowa Elżbieta II przyjmuje tu oficjalnych i prywatnych gości oraz często spędza weekendy. Kiedy flaga jest podniesiona do góry oznacza, że jest w rezydencji. Zamek  prezentuje się bajecznie, czego doskonałą ilustracją są zdjęcia poniżej.

Można również obejrzeć Kaplicę św. Jerzego, która jest głównym budynkiem na  dziedzińcu niższym.  Znajdują się  tam  groby królewskie ( m in. Henry VIII i Charles I).

Więcej informacji znajdziecie na stronie:

http://www.windsor.gov.uk/things-to-do/windsor-castle-p43983